psühholoogiline nõustamine 19.04.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Kas Teie juures saab ainult tehnilist nõustamist kaalualandamiseks või ka psühholoogilist nõustamist toidusõltuvuse raviks? Ma olen väga teadlik sellest kuidas peab sööma, tean erinevaid koolkondi kaalujälgijatest kuni kulturistide ja atkinsistideni ja seda molekulaarsete alusteni välja. Ma ei ole ülekaaluline, bmi on 20. Soovkaaluni on 3 kilo. Aga korralikult söömine on mul meeletult raske. Näiteks eile kui mees võileibu sõi kõrval, kui minul kalorinorm täis oli, siis hakkasin lihtsalt nutma. See on niivõrd suur piin ja ebaõiglus, et osad võivad kõike lubada endale ja mina ei või midagi. Mind piinavad meeletud isud, millele on tohutult raske vastu panna. Näen pidevalt unes, et söön šokolaadi või krõpsu või pitsat või ükskõik mida. Sellist asja, mis mulle ei maitseks ja mida ma süüa ei tahaks, polegi pm olemas. Kas ma olen lootusetu juhtum või on minu jaoks abi olemas?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Psühhoteraapiaga minu vastuvõtt ei hõlma ning selleks tuleb pöörduda siiski spetsiaalse koolituse saanud isiku poole. Kindlasti pole teie juhtum lootusetu, kuid probleemiga tuleb tegeleda.
Heade soovidega, dr.Ehala