Vastumeelsus toidu suhtes 10.06.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem, et ma ei suuda süüa. Vahel jääb lausa mitu päeva söömisel vahele. Kui ma üritan midagi süüa, siis mul hakkab see kõik nii vastu, et ma lihtsalt ei üritagi edasi süüa. Rase ma pole, et peaks vastu hakkama. Kuid mõte, et ma peaks sööma hakkama, ajab mind oksele. Joon ainult vett tihti, ja seegi ei taha tegelikult alla minna. Tahan käia vetsus oksendamas. Arvan, et olen pisut ülekaaluline küll. Olen 158 pikk, kaalun 43 kg, vanust on 19. Söömatusest tekivad nõrkushood. Mida ma peaksin tegema, perearst ei osanud midagi soovitada. Kas asi võib olla kusagil alateadvuses, et ma lihtsalt ei suuda süüa, et see tegevus mulle nii vastikuks on muutunud?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olete alakaalus ning soovitan teil kindlasti uuesti nõu pidada arstiga. Teadmata küll teie lugu täpselt, soovitaksin minna nõustamisele ka toitumishäiretega tegeleva spetsialisti juurde kui muud üldtervislikud faktorid kõne alla ei tule. Näiteks TÜ Kliinikumi Raja tänava kliinikus on toitumishäiretega tegelev üksus, kuhu saab registreeruda ka vastuvõtule.
Heade soovidega, dr.Ehala