Veerand töötajatest jätab lõunapausi vahele

Veerand töötajatest jätab lõunapausi vahele

Uuringu andmetel töötab iga neljas inimene Ühendkuningriigis terve päeva ilma pausita.

Enam kui pooled Briti kutseliste füsioterapeutide ühingu (Chartered Society of Physiotherapists) poolt küsitletud 3000 inimesest teatasid, et nad on läinud tööle kehva enesetundega või stressiseisundis, kirjutab BBC.

Stressi ja pauside ärajätmise põhjusena nimetati personali vähesust.

Kuigi töö võib mõjutada inimeste vaimset ja füüsilist heaolu, võib ületöötamine tuua kaasa terviseprobleeme, hoiatas ühing.

Kui veerand küsitletutest ei teinud üldse lõunapausi, tegi kolmandik neist valdava osa lõunapausiks ette nähtud ajast tööd. Nendest pooled töötasid lõunapausi ajal sellepärast, et tööd oli liiga palju, ja kolmandik seetõttu, et töökohas ei jätkunud töötajaid.

Pikka aega ühes asendis töötamine tähendas seda, et paljud kurtsid füüsiliste vaevuste üle.

Ühing hoiatas, et kehvad töötingimused suurendavad krooniliste lihasluukonna häirete riski, näiteks seljavalu, mis on Ühendkuningriigis üks levinumaid pikaajalisel haiguslehel olemise põhjusi.

Probleemiks oli ka stress: üle 40% küsitletutest tundis vähemalt kord nädalas stressi. Paljud pidasid probleemide allikaks töötajate nappust ja suurt töökoormust, vahendab BBC.

Haiguspuhkused ja „haigena töölkäimine“, kui töötajad tulevad tööle kehva enesetundega, lähevad tööandjatele ja ühiskonnale igal aastal tööviljakuse vähenemise, haigushüvitiste ja muude hüvitiste näol maksma hinnanguliselt ligi 35 miljardit naelsterlingit.

„Töö teeb head ja võib parandada inimese füüsilist ja vaimset heaolu – aga mitte siis, kui inimesel ei ole ületöötamise tõttu aega ega energiat oma tervise eest hoolitsemiseks või kui ta käib põdurana tööl,“ selgitas ühingu esinaine Ann Green.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada