Vilets uni raseduse ajal on seotud kõrge vererõhuga

Vilets uni raseduse ajal on seotud kõrge vererõhuga

Värske uuringu tulemuste kohaselt võib liigne või liiga vähene magamine raseduse esimesel kolmandikul suurendada tõenäosust, et naine kannatab ülejäänud raseduse ajal kõrge vererõhu ja sellega seotud tüsistuste käes.

Naistel, kes magasid raseduse esimesel kolmandikul kuus tundi või vähem, oli kolmandal kolmandikul süstoolne vererõhk 3,72 punkti kõrgem kui nendel, kelle ööuni kestis 9 tundi. Teadlaste sõnul on raseduse ajal normaalne ja vajalik 9-tunnine uni. See arv on suurem kui tavaline soovituslik kestus 7–8 tundi, kuna rasedatel on enamasti suurem unetarve, kirjutab WebMD.

Naistel, kes magasid öösel kümme tundi või kauem, oli süstoolne vererõhk kolmandal kolmandikul 4,21 punkti kõrgem kui naistel, kes magasid raseduse algusjärgus 9 tundi. Süstoolne vererõhk on vererõhunäidu ülemine arv, mis näitab vererõhku arterites südamelöögi ajal. Samalaadseid tõuse täheldati ka diastoolsel vererõhul (vererõhunäidu alumine number, mis näitab vererõhku arterites südamelöökide vahel).

Naistel, kes magasid raseduse algusjärgus 9 tundi, oli keskmine süstoolne vererõhk kolmandal kolmandikul 114. Kuuetunnise või lühema une korral esimesel kolmandikul oli lapseoote naiste süstoolne vererõhk 118,04. Nendel naistel, kes magasid raseduse alguses 10 tundi, oli süstoolne vererõhk uuringu andmetel 118,90.

Uuringu raames paluti enam kui 1200 hea tervisega lapseootel naisel kirjeldada oma magamisharjumusi alates rasedaks jäämisest kuni 14. rasedusnädalani.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada