klamüüdia? 09.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Pöördusin günekoloogi juurde alakõhu valuga. Arst mingeid analüüse ei võtnud, katsus ja ütles, et valu tekitab munasari. Rohkem ei öelnud midagi. Kirjutas mulle ja mu abikaasale ROVAMYCINE Spiramycine-i. Pakendi infolehelt lugesin, et seda kasutatakse ka klamüüdia raviks. Kas on võimalik ilma proove võtmatta diagnoosida klamüüdiat?? Kas see võib ka iseenesest korduda (krooniline olla)?? (Kuus ja kaks aastat tagasi põdesin klamüüdiat j ka meest raviti.) Kardan siiski, et see on jälle klamüüdia, sest miks muidu ka mu mees ravimeid võtma peab?:( Kas vahekord on ainus võimalus sellesse nakatuda???

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ilma vastavaid analüüse tegemata võib urogenitaalse klamüdioosi esinemist küll kahtlustada, aga mitte vastavat haigust diagnoosida. Urogenitaalne klamüdioos kuulub sugulisel teel levivate infektsioonide hulka, mis näitab sellese haigusesse nakatumise tee.