klamüüdia testimine 11.08.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen 12. n rase. Teine rasedus. Nüüd diagnoositi klamüdioos. Esimese raseduse ajal ja ka varasemal 5 aastal, mil ma stabiilselt naistearsti külastanud olen ning püsipartneriga suguelu elanud olen, pole klamüüdiat diagnoositud. Seetõttu kindluse mõttes lasin Tallinna Diagnostikakeskuses kontrollanalüüsi teha. Sealne vastus oli negatiivne. Nüüd küsimus - millist testi vastust usaldama pean? Olen lugenud, et ainus tõeliselt usaldusväärne test on nn. PCR meetod ja seda tehakse ainult Tartus. Kas Diagnostikakeskuses tehtud testi ma ei saagi lugeda kuigi usaldusväärseks? Kas on võimalik, et olen klamüüdiat põdenud juba kõik need 5 aastat, ka esimese raseduse ajal ja see jäi lihtsalt avastamata? Kas sel juhul on kuidagi mõjutatud ka mu esimene laps (st nakatunud näiteks perinataalselt, nagu arstid ütlevad)?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tallinna Diagnostikakeskuses tehtud analüüsid on igati usaldusväärsed. Probleem võib olla nn."vale-negatiivses" vastuses. On täiesti võimalik, et negatiivne vastus pole mitte alati negatiivne, kuna haigustekitajate leidmine võib olla mõnikord vägagi komplitseeritud. Kui Teil leiti ühes analüüsis klamüdioos, siis tuleks igal juhul ravi teha (koos partnerga).