Silmaaluste tõmblus? 28.09.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tervist olen 15-aastane noormees ja viimastel päevadel olen tähele pannud,et vasaku silma all käivad vahepeal läbi nö tuksed.Varem pole sellist asja olnud.
Millest võib see olla tingitud ja kuidas sellest hädast vabaneda.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Alalau tõmblused on tingitud silmade ülepingest ja väsimusest.Ehk olete liigselt arvuti taga aega viitnud või palju lugenud. Midagi ohtlikku selline tõmblus endast ei kujuta.Soovitav on teha külma kompressi tõmbluse piirkonda, näiteks hoida jääkuubikut või külma lusikat selles piirkonnas.Kui tõmblus tekib uuesti, soovitan nägemist kontrollida - võimalik.et vajate prille silmade töö kergendamiseks ?

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

silm

tere,
tundsin vasaku silma ülemisel laul kerget kõdi. Natuke hiljem aga avastasin, et lau tõmbleb. vahel kiiremeini vahel aeglasemalt, tekitades sellist kõditunnet. See on kestnud ca 3 nädalat ning ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Laugude tõmbluse põhjus võib olla seotud mõne väikese närviharu innervatsiooni häirega. Tavaliselt selline olukord möödub iseeneslikult.

Parimate soovidega

Tiina ...

Loe edasi

väiksemad tõmblused

millega võib tegu olla, kui olen umbes 3-4 nädalat tajunud ühes silmas väiksemaid tõmblusi(peamiselt alumise silmalau juures)? Varem ei ole silmadega probleeme olnud. Ja, kas võib olla tegemist klamüüdiaga, ...

Vastas dr Leo Schotter

Laugude lihase võbelemine on esile kutsutud tavaliselt launärvi ärritusest. Ja see möödub iseenesest mõne aja jooksul.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi