plaqeunil 21.05.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mind huvitab kui tõsiseid silmakahjustusi tekitab reumaravim plaquenil. Tarvitasin seda rohtu 3 kuud ning tundsin et silmade ette tekkisid täpid, mis ei liikunud ja häirisid väga lugemist. Silmaarsti juures selgus on, et on perifeerias hõredaid alasid. Ning neid tekib vähehaaval juurde, vaatamata sellele , et neid "töödeldakse". Käisin enne ravimit tarvitama hakkamist silmaarsti juures küll ühe teise arsti juures), kes hindas võrkkesta terveks. Nähtav kahjustus tekkis ravimitarvitamise ajal. Rohkem ma pärast muidugi enam seda ravimit ei tarvitanud, kuid mind huvitab, kas plaquenuil omab potentsiaali tekitada sellist asja ja kes see kahjustus progresseerub, vaatamata ravimi lõpetamisele ning millega see lõpeb. , kas ka tsentraalne osa võib kahjustuda? Silmaarst arvab, et see on lihtsalt sellest, et võrkkest on nõrk, samas, pole mul võrkkest kordagi irdunud vaatamata aukudele, kas ei võiks sellest järeldada, et silmavõrkkest ei ole sellisel juhul eriti nõrk ja põhjus on milleski muus? Ja miks võrkkest ühel hetkel nii nõrgaks muutub?
Olen väga mures,
tervitades

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Olen Teile juba vastanud Arst.ee. Nagu selgub on tegu piisavalt silmadele riskiravimiga. Peaksite regulaarselt külastama seda silmaarsti, kes Teie silmapõhju tunneb.

PLAKVENÜÜL
Hydroxychloroquinum

NÄIDUSTUSED
-Reumatoidartriit
-Lupus erythematosus (erütematoosne luupus = söötraig)

VASTUNÄIDUSTUSED

Ravim on vastunäidustatud makulopaatiaga haigetele.

HOIATUS

Enne ravi alustamist peab patsienti konsulteerima silmaarst.Ravi jooksul on vajalik oftalmoloogiline kontroll 1 kord 6 kuu tagant.

Plakvenüüli määramisel haigetele ,kes tarvitavad teisi preparaate , mille kõrvaltoimed on seotud toimega nahale ja silmadele, peab olema eriti ettevaatlik. Erilist tähelepanu vajavad haiged, kellel on maksa-või neeruhaigused; maksa-või neerukoele toksiliselt mõjuvate preparaate kasutavad patsiendid; seedetrakti -või neuroloogiliste häiretega ja verehaigustega patsiendid. Samuti nõuab ettevaatust ravimi määramine patsientidele, kellel on ülitundlikkus kiniini suhtes.

Vaatama sellele, et on andmeid edukast psoriaasi ravist hüdroksüklorokiiniga, on täheldatud plakvenüüli kasutamisel nimetatud haigusega patsientide seisundi halvenemist. Ettevaatusega peab määrama ravimit fermendi glükoos-6-fosfaatdehüdrogenaasi defitsiidiga haigetele.


ETTEVAATUSABINÕUD

Enne ravi alustamist kontrollitakse patsientidel nägemisteravust ja vaatevälja suurust ning teostatakse oftalmoskoopia.Kui ravi jooksul ilmnevad patsiendil nägemishäired või pigmentatsioonid, siis ravi katkestatakse. Terapeutilisi annuseid ületavate annuste kasutamisel võib tekkida retinopaatia.

Maksa või neerude funktsionaalsete häiretega patsientidel on vajalik jälgida hüdroksüklorokiini sisaldust vereseerumis.

Soovitav on perioodiliselt kontrollida verepilti ja vähimagi normist kõrvalekalde korral peab ravi katkestama.


KASUTAMINE RASEDUSE AJAL

Plakvenüülile keemiliselt lähedane ühend - klorokiinfosfaat - kahjustab loote sisekõrva, mistõttu ravimit ei soovitata kasutada raseduse ajal.


HOIATUS AUTOJUHTIDELE

Plakvenüüli ravikuuri alguses on võimalikud häired nägemise kohanemises, seega ravim on liiklusohtlik kuigi nägemishäired mööduvad spontaanselt või kaovad annuste vähendamisel või ravimi ärajätmisel.


KÕRVALTOIMED

Harvadel juhtudel võib esineda silma võrkkesta kahjustus; pigmendi ladestumine sarvkestas, mis võib esile kutsuda valguskartlikkust ja nägemise hägusust. Need sümptoomid on taaspöörduvad ja mööduvad ravimi ärajätmisel.

Mõnikord täheldatakse nahalöövet, naha ja juuste depigmentatsiooni, juuste väljalangemist.Võib esineda häireid seedetrakti poolt - iiveldus, kõhulahtisus, isutus, spastilised kõhuvalud, harva oksendamine. Need nähud mööduvad ravimi annuse vähendamisel või ärajätmisel.

Harva on täheldatud lihasnõrkust, pearinglust, kohinat kõrvades, kuulmisteravuse langust, peavalu , närvilisust ja emotsionaalseid häireid.

Väga harva vereloomehäired, neuro-muskulaarne blokaad, psühhoos.Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Silmapõhjad

Tere!
Hiljutisel silmaarsti visiidil viibides leidis arst mu silmapõhjade servad õhukesed, õrnad, rebenemisaldid olevad ning soovitas nende tugevdamiseks laserravi. Sellest haigusest teadasaamine ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Kõige sagedasem põhjus silmapõhja perifeeria õhenemiseks on lühinägelikkus, kus silmamuna n.ö.venib välja ja kõik silmamuna kihid õhenevad,, eriti aga võrkkest.Kui kaasnevad ealised muutused,silma trauma ...

Loe edasi

hallid silmanurgad

5 kuusel imikul mõlemas silmas silmavalge nii välis-, kui sisenurk on hallikad, sümmeetriliselt . Pupilli ümber on silmavalge aga valge. Ei tea kas oli see sünnimomendist või tekkis hiljem, märkasin kuskilt ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Juhul kui teie lapsel on tegemist pisarakanali ummistusega, siis oleks pisarajooks ja silmade rähmatamine teda saatnud sünnist saati.
Arvan, et teie lapsel on hetkel tegemist silma ...

Loe edasi

glaukoomist pime silm ja tänapäeva võimalused

Tere!
Kas tänapäeval on juba kuskil maailmas võimalik "nägijaks teha" sekundaarglaukoomi tõttu (diabeedist)pimedaks jäänud silma (valgustaju on minimaalne), millel on ka lääts eemaldatud?

Vastas dr Tiia Jugaste

Glaukoomist pimedat silma ei ole võimalik tänapäeval ei Ameerikas ega Venemaal nägijaks teha, sest nägemisnärv on sellisel juhul kärbunud, aga närvi me veel asendada ei oska.

Loe edasi

Hall kae

Tere!
Kas halli kaed saaks natuke ravida alternatiivmeditdiinimeetoditega, näiteks magnetitega vms? Kuidas halli kae arengut pidurdada? Olen 57.aastane.
Tänades,
Aili

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Kahjuks jään sellele küsimusele vastuse võlgu, kuna ei ole halli kaed selliste meetoditega ravinud. Soovitaksin teile siiski operatsiooni, mis on tänapäeval kiire ja turvaline.

Loe edasi

silma suuruse muutus

tere
ca aasta tagasi tuli mul silmal võrkkest lahti ja siis ka edukalt opereeriti. Kuid kahjuks jäi see silm teisest väiksemaks. Pole küll "esimeses nooruses" ja probleem ehk ei olegi niivõrd ilusas ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Väiksemat silma suuremaks muuta ei saa, aga plastilise laugude operatsiooniga on võimalik korrigeerida laugude asendit, nii et erinevus oleks vähem märgatav.Opereeritud silma ülalau kirurgiline tõstmine ...

Loe edasi

Kas võib olla seeseotud silmadega?

Päeval, kui autoga sõidan ei ole midagi, kui aga videvik saabub on raske sõita, tekib hirm - silmades nagu virvendaks ja tekib paanika, et ei saa sõita

Vastas dr Tiia Jugaste

Soovitan pöörduda silmaarsti poole,sest mitmed silmahaigused võivad alata hämaras nägemise häiretega.Vajalik on eelkõige vaatevälja uuring ja silmapõhjade põhjalik kontroll silmaavade laiendamise järel, ...

Loe edasi

Epi-Lasik

Tere
Käisin septembris Epi-Lasik operatsioonil. Varem oli nägemisteravus -1.25 mõlemal silmal. Millest võib olla tingitud see et ma oma endiste prillidega näen oluliselt paremini kui ilma? Esitasin ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Soovitaksin Teil selle küsimusega pöörduda teid opereerinud kirurgi poole ja kindlasti lasta uurida silmade optilist ehitust. Võib olla see on tingitud silmade ehituse muutusest?
Loe edasi

Glaukoomi laserravi

Tere

Käisin 2 päeva tagasi glaukoomi laserravil, silm pole enam punane ega valuta , kas on vajalik võtta haigusleht ja kui pikaks ajaks ??
Enne laserravi oli nägemine selgem ja parem ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Glaukoomi puhul tehakse mitmesugust laserravi, enamasti nägemine ei halvene, aga võimalik on rõhu tõus ja ka põletikuline reaktsioon, mis võib nägemist halvendada.
Soovitan pöörduda laserravi teostanud ...

Loe edasi

1 silm +, teine -

Tere

Töötan arvutiga, õhtuks on silmad tihti väsinud, eriti parem. Tean juba aastaid, et mul parem silm hästi ei näe kaugele. Nüüd otsustasin teha prillid. Prillipoe müüja kontrollis mu nägemist ...

Vastas dr Tiia Jugaste

On küll võimalik saada prille erinevate klaasidega,aga kui tehakse tööprill -klaasiga, võib see silma veel rohkem väsitada.Lisaks ei pruugi väga erinevate klaaside puhul silmade koostöö säilida, mis tekitab ...

Loe edasi

LASIK vs. PRK

Tere! Olen otsustanud silmade laseroperatsiooni teha (hetkel mõlemad -3). Käisin ka konsultatsioonil-kontrollis, mõlemad meetodid oleksid sobivad. Sellegipoolest on mul kahtlus, kumma kasuks otsustada. ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Komplikatsioonivaba kirurgiat ei ole !
Maailmas tehakse enamus laseroperatsioone LASIK meetodil, ehk aitab see teadmine teil otsustada. Vaevalt on nad kõik osavate müügiinimeste ohvrid.
Kui ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi