tasakaaluhäired 27.08.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Juba pool aastat lõpevad minu päevad tasakaaluhäiretega. need saabuvad peale pingelist tööpäeva arvuti taga või siis närvilises liikluses, kus pidevalt on vaja pead pöörata ning kiiresti näha ja erinevatel kaugustel asuvaid objekte. Perearst leidis ilma proove tegemata, et põhjus võib peituda liiga nõrkades prillides. Kas oletusel võib tõepõhi all olla?

Usun, et soovitate kindlasti sellise kahtluse peale nägemist kontrollida. Alustasin sellega. Et tulemus võimalikult hea oleks, külastasin mitmeid prilliärisid. Minu üllatuseks said kõik kolm eri tulemuse nägemise hindamisel. Tulemused kõiguvad tõesti seinast seina. Viimane neist oli kõige kannatlikum ja leidis, et mulle on raske prille määrata, kuna silmad on nö krambis. Pani ette, et ühel sobival päeval tilgutab mulle silma rohtu, mis silmad lõdvestab ja nii selguks tegelik silmanägemine. Hiljem on vaid mõnda aega probleeme nägemise taastumisega. Mida selline meetod endast kujutab? On valitud tee probleemist üle saamiseks parim?

Lugupidamisega,
A.F.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Juhul, kui Teile sobivat prillinumbrit ei suudeta teisiti määrata, siis silma fokusseerimislihase ajutise halvatuse seisundis on see kindlasti lihtsam. Samal ajal, saadud tulemus ei pea veel olema pidevaks prillide kandmiseks sobiv tulemus. Silma refraktsioooni määramist tsüklopleegias kasutatakse tavaliselt lastel.
Võib ka arvata, et nõrkade ja/või valede prillide kandmine ei kutsu mitte esile Teil esinevat tasukaaluhäiret. Tasakaaluhäire põhjuseid võib olla väga palju ja selle hädaga võiks külastada ka kõrvaarsti.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Tasakaaluhäired

Prillikandja veel ei ole. Silmad hakkasid valutama ja väga valus on vaadata, eriti kui päike paistab. Läksin arsti juurde ja silmad olid läinud halvemaks +0,25 ning vasaku silma rõhk natuke kõrge. Arst ...

Vastas dr Leo Schotter

Ilmselt pole tegu silmahaigusega, vaid mõne muu haigusega kaasnevate nähtudega. Võiks vestelda perearstiga.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi