lauplastika lauvaje korral 08.05.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

16-aastasel noorukil esineb ühe silma lauvaje, mis on pöhiliselt kosmeetiliseks defektiks,sest nägemist see praegu praktiliselt ei häiri (laug ei kata silmatera täies ulatuses). On konsulteeritud neuroloogiga ja plastilise kirurgia arstiga, põhjuseks loetakse laulihase nõrkust ja öeldakse, et soovi korral võib teha täiskasvanueas operatsioon, kuid seda peab tegema kogenud silmakirurg. Tahaks teada, kas sellisel puhul on operatsiooni tegemisel üldse mõtet, ehk on liiga riskantne (kahjustab mingil viisil silma) ja ei anna soovitud tulemust.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemist on ilmselt osalise sünnipärase lauavajega e. ptoosiga. Juhul, kui tegemist on osalise lauvajega, mis ei sega nägemist, ei pea operatsioonile kiirustama enne meheiga, sest kosmeetiliselt parima ja eluks jääva tulemuse saab, kui näokolju on väljakasvanud ja ei muutu enam. Otsustamaks lõikusvõimalikust ja prognoositavat tulemust oleks kõige sobivam pöörduda silma plastilise kirurgi vastuvõtule (dr. Artur Klett, Keskhaigla silmakliinik, reg. tel. 6207140).

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

silmaläätse vahetus

Mida kujutab endast silmaläätse vahetus, kus seda tehakse ja mis protseduur maksma läheb? Tänan!

Vastas dr Leo Schotter

Silmaläätse hägunemise korral räägitakse hallkaest ja hägustunud silmalääts vahetatakse uue vastu. Väga suure lühinägevuse või kaugnägevuse korral vahetatakse silmaläätse prillidest vabanemiseks. Tehakse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi