Silmavalust tingitud peavalu 29.05.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mõnikord (tavaliselt öösiti) hakkab vasak silm (tegelikult tundub nagu valutaks silm seestpoolt) valutama. Sellega kaasneb ka vasaku peapoole tugev valu. Olen käinud kahe silmaarsti juures. Diagnoosideks pandi madal silmarõhk ja kolmiskärvi põletik. Närviatst soovitas peale tööd rohkem liikuda. Käin tervisejooksu tegemas. Närviarst arvas, et tegu võib olla migreeniga.
Kui valu muutub väga tugevaks, olen võtnud valuvaigistit. Olen tähele pannud, et need valud ei sõltu minu pingelisest tööst.
Millise erialaarsti poole pöörduda? Millest on sellised valud tingitud?


Lugupidamisega

Tiina

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silm põhjustab väga harva peavalu, vast ainult kõrge silmarõhu või ägeda põletiku puhul. Migreenitüüpi peavalu sageli põhjustab ka silmavalu. Nagu võib aru saada silmaarst tõsisemat silmahaigust ei tuvastanud, kuid mõne valutava öö järel võiks siiski lasta silma tervist veelkord kontrollida. Peavalu raviks võiks neuroloogi külastada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

silmadest tingitud peavalu

tere. mul selline mure,et mind vaevavad hullud peavalud. ja tundub,et silmad on üheks põhjuseks. nimelt tunnen,et silmad on pingul, raske seletada aga kui tavaliselt inimene teab, et tal on silmad siis ...

Vastas dr Leo Schotter

Üldreeglina silmad ei tekita peavalu, see võib olla ainult ülikõrge silmarõhu, ägeda põletiku jne. korral. Sellisel juhul on ka nägemine juba ära. Silinderprillid ja silmade väsimus võivad tekitada raskustunnet, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi