probleem 21.06.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere. olen oma partneriga kooselanud mitu aastat ja tema oli mul esimene seksuaalpartner. seksuaalelu on mulle alati olnud valulik ( alustamine eriti). alati on tunne et mu tupp on liiga kitsas ja ma tunnen kipitavat valu peenise siise viimisel. (kui me oleme nii- öelda käima saanud kaob ka valu). seoses sellega on mul igasugune isu seksida kadunud. juba sellepeale mõeldes tunnen vastikust ( kui aus olla ma ei mäletagi millal me viimati seksisime). mida peaksin tegema et saaksin normaalselt seksida ja seda nautida?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Valuliku suguelu põhjused võivad olla väga erinevad. Põhjused võivad olla nii anatoomilised, tingitud haigustest kui ka psühholoogilist laadi. Kui on tegemist liialt kitsa tupega, siis on võimalik seda korrigeerida. Alustatakse teatud venitusharjutustest. Kuna olete pikka aega elanud olukorras, kus seoses sugueluga olete talunud valu ja tõenäoliselt sellega kaasnevat hirmu, siis on siin kindlasti tekkinud ka psühholoogiline moment, mis pingestab paarisuhet. Ilmselt on tegemist kombineeritud probleemiga. Soovitan alustada sellest, et teete visiidi günekoloogi juurde ja räägite talle oma murest. Soovitan ühtlasi seksuoloogilist nõustamist, millest võiks osa võtta ka Teie parter. Suvel on ilmselt Teil kõige lihtsam pöörduda Tallinna Seksuaaltervise Kliinikusse.
Tervitades Lemme Haldre

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Erektsiooni probleem

Tere. Vanus 19 ning on tekkinud probleem erektsiooniga, muidu kõik ok ja esineb suvalistel aegadel ja erutuse puhul, ka eelmängu, kuid täpselt vahekorda astumise ajal kaob ära. Varem pole sedasi olnud, ...

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Võib arvata et see on stress. Kui üks kord ebaõnnestus,siis inimene mõtleb ja ootab järgmist ebaõnnestusest. Soovitan tulla meie juurde - pakkume lahendusi. Neid kindlasti olemas. Soovin edu, Vladimir

Loe edasi

probleem

Probleem siis järgmine: erektsioon on lühiaegne, st. vajub ära isegi enne vahekorda astumist ja seemnepurse tuleb kiirelt.

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Tulge vastuvõtule, võtame analüüsid, räägime pikemalt,leiame lahendusi.Kindlasti aitame. Vladimir

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi