5HTP ja sertraliin 15.11.16 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Võtan juba mõned aastad sertraliini 150mg hommikuti.
Kevadel küsisin psühhiaatri käest, kas ma võin samal ajal (erinevatel põhjustel) katsetada 5HTP ( 5-Hydroxytryptophan on saadud Griffonia taime seemneekstraktist, väidetavalt suurendab serotoniini tootmist ajus) kapsleid ning ta vastas jaatavalt.

Nüüd kerkisid need kapslid uuesti minu vaatevälja, kuid viitega "antidepressantidega koos mitte kasutada". Saan aru, et SSRI grupi antidepressantidega koos kasutamine võib tekitada serotoniini sündroomi, mis peaks potentsiaalselt ohtlik seisund olema.

5HTP kapsleid soovitatakse erinevas koguses, 150-3000 mg päevas. Ütleksin, et see on väga suur vahemik.

Ühesõnaga kui ma tarvitan sertraliini, kas ma võin samal ajal võtta 5HTP kapsleid? Kas ma võin neid katsetada u 200mg päevas?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Kahjuks ei ole kursis 5HTP-ga, kuid kui on kirjas mitte kasutada siis nii ongi.
Peate ise otsustama, millises doosis endale katsetusi lubate

Kalle Kurvits