Zoloft 26.11.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas sertraliin võib põhjustada juuste väljalangemist?Kui "jah", siis kas peaks ravimi manustamise lõpetama või kaob see kõrvaltoime aja jooksul?Mida peaks tegema,et vältida edasist juuste väljalangemist?

Ette tänades,

Anneli

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Sellist kõrvaltoimet ei ole kirjeldatud. Pigem põhjustab juuste väljalangemist seisund, mille tõttu teile Zoloft määrati.

Juuste väljalangemine naistel tundub olevat tsükliline ja tegelikku põhjust enamasti ei avastata.

Apeekides on palju looduslikke suukaudseid juuste ainevahetust parandavaid vahendeid, samuti shampoone, palsameid jms. Tavaliselt sisaldavad need vitamiine, räni, kaltsiumit, proteiine. Kindlasti oskab apteek aidata teil teha valikut Viviscali, Piimaxi, Aurita ja muude seeriate vahel.

Kalle Kurvits