Tahaks teinekord odavamat rohtu 14.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Arst diagnoosis mul depressiooni ja andis retsepti. Apteegist anti mulle ilma midagi küsimata Cipralex. Ostsin selle ära, kuid kuna hind oli hirmus kallis, siis hakkasin internetist uurima, kas tõesti odavamaid variante pole. Nüüd tuleb välja, et on küll ja 2 karbi ostmisel koguni ca 500 krooni odavam. Nüüd on mul kahju kaotatud rahast ja tunnen suurt pahameelt, et mulle odavamat ei antud. Kas apteeker oleks pidanud mulle ka odavamat varianti pakkuma ja kui ta seda ei teinud, kas mul on õigus nõuda talt vahe kinnimaksmist?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei tea, mida, kuidas ja kust uurisite, aga tänasel päeval Cipralexile (escitalopram, ATC-kood: N06AB10) odavamaid asendajaid Eestis ei ole. Ja kui ka oleks, soodusravimite nimekirjas on ainult Cipralex.
On palju teisi antidepressante erinevate toimainetega, aga nii apteeker asendada ei tohi.
Teiega käituti absoluutselt õigesti.

Kalle Kurvits