Punetised ja rasedus 28.11.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp doktor, soov on rasestuda, kuid sain hiljaaegu teada, et raseduse ajal põetud punetised on lootele ohtlikud. Kuna ma pole lapsena ühtegi lastehaigust põdenud (vähemalt ema ütleb, et kui, siis kergekujuliselt, sh punetisi), siis otsustasin lasta laboris määrata punetiste markeri (rubella IgG).
Vastuseks sain "302", kuid täpsemat selgitust nad kahjuks ei andnud.
Kas oskaksite vastata, mida selline väärtus minu jaoks tähendab - kas olen siiski punetisi põdenud ja antikehad on organismis olemas või peaksin ennast enne rasestumist vaktsineerida laskma?
Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Laborimeditsiini kohta saate küsida www.arst.ee dr.Jüri Laasiku käest.
Erinevatel laboritel võivad olla erinevad määramise metoodikad ning arvulised väärtused. Tulemuste interpreteeerimine ei ole alati võimalik analüüsi nägemata. Õige vastuse annab labor.
IgG näitab punetiste antikehi organismis, mis tekivadki läbipõdemise tagajärjel ja vaktsineerimise tagajärjel.