Krooniline mandlipõletik ja rasestumise võimalus 18.10.16 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Sain teada teada et mul on kroonilinemandlipõletik ja hea oleks mandlioperatsioon teha. Oleme aga viimased 4 kuud planeerinud elukaaslasega rasestumist.
1. Kas krooniline mandlipõletik on suureks takistavaks teguriks rasestumisel?
2. Kas rasedaks jäämine mandlipõletiku olemasolul on ohtlik?
3. Kui teha mandlioperatsioon, kus taastumine võtab aega u.2 nädalat, siis kas peale taasutumist on koheselt võimalik rasestuda või võib a operatsioon mõjutada rasestumist kuidagi?

Tänud vastamast!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

1. Ei ole, sest paljudel esineb mitmeid probleeme ja vanusega tuleb neid aina juurde; rasedaid saab vajadusel ravida valitud preparaatidega;
2. Alati on parem, kui infektsioone ei ole, aga tegelikkuses ei ole see võimalik; hea oleks, kui ei oleks ägedaid põletikke;
3. Iga operatsioon on organismile šokk, võivad tekkida menstruaaltsükli häired jm ning rasestumine ei pruugi kohe õnnestuda.

Liigne muretesmine ei tule kasuks, noored on tervemad, vanuse tõsutes kasvavad ka probleemid rasestumisega, raseduse kandmisega, sünnitusega jm

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid