Rasedus ja operatsioon. 24.08.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Kahtlustan rasedust, viimased päevad algasid 2.aug ja vahekorras olin 18.aug. 23.aug hakkas vaikselt määrima.Tundub nagu oleks pesastumine olnud.Esimese lapsega oli mul pesastumise ajal määrimine.Aga 8.sept ootab mind üldnarkoosiga operatsioon. Kuidas mõjub rasedusele narkoos? Rasedusvastaseid vahendeid ei kasuta, ei sobi minule ja Postinor2 ei soovinud võtta, kuna see võib ajada tsükli sassi, mida ma ei soovinud, kuna siis ei saa operatsioonile minna.
Tänan.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse.
Kui menstruatsioon algas 2.08, siis 6.09 hommikusest uriinist tehke rasedustest. Kui rasedustest on positiivne ja soovite sünnitada, siis teatage sellest kirurgile-raviarstile. Kahjuks te ei kirjuta, milline operatsioon on planeeritud.
Naistearstid on arvamusel, et üldnarkoosid rasedatele sooviga sünnitada on mõeldavad vaid elulistel ja arstlikel näidustustel.
Kui on vajalik hammaste ravi nn. "süstiga", siis see on ohutum , kui mädased ja põletikulised hambad.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt