Rasestumine peale avatud kõhuõõne operatsiooni 11.07.23 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Kirjutasin Teile märtsis. Operatsioon oli 10.jaanuar. Arstlikul läbivaatusel olen käinud kaks korda. Viimasel, nädal tagasi, kontrollis, oli kõik korras ja UH näidud head. All
Allesjäänud munasari ilus. Soov on veel saada ühte last. Kasutan hetkel ka pille.
Küsimus on, et kui pikk on sellise operatsiooni paranemise aeg emakale ja siseorganitele,, et oleks paras aeg rasestuda?
Kardan, et äkki rasedus teeb mu õmblustele ja emakale liiga ja midagi võib rebeneda? Hetkel on mõõdas operatsioonist 6 kuud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Kahjuks ei ole võimalik mäletada, milline operatsioon oli 10.1.23? Kaasajal on uued, väga kvaliteetsed õmblusmaterjalid ja seepärast ei pea muretsema. Ma pole teid suure tõenäosusega kunagi näinud, eriti peale operatsiooni ja ei tea operatsiooni põhjust, aga kogemustele toetudes soovitaksin järgmiselt:
lõpetada antibeebipillid, ovulatsioonide taastumine võtab aega; vanus viitab keskeale, kus ovulatsioonide arv aastas hakkab langema, nii, et ootamine ei tule kasuks. Heaks testiks on vahekorrad, kui valulikkust ja ebamugavust ei ole, siis on olukord rahulik.
Kui rasestute, siis tuleb edasi otsuseid langetada. Emaka ruptuurid esinevad ju ka justkui tervetel, see on üliharv tüsistus. Alati võite tulla tasulisele eravastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7