Rasedus menstruatsiooni ajal 11.04.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on üks tõenäoliselt väga rumal küsimus, kuid et saada hingerahu pean ma kellegi käest seda küsima! Lugu on siis järgmine: olen beebiootel 28 nädalat ning hinge kriibib küsimus, et kas oli võimalik, et jäin rasedaks päevade ajal e. täpsemalt päevade esimestel päevadel?
Viimane mens esimene päev oli 24.09.04 ning juhtus nii, et otsest vahekorda küll ei olnud (st suguelundite kokkupuudet) kuid kui mehe kätel oli spermat ja kui võibolla sattus seda veidi nö minu suguelunditele ( kuigi tampoon oli sees), siis kui suur tõenäosus oli mul rasestuda sellel ajal? M. tsükli pikkus on mul 30-35 ning menstruatsioon kestab kuskil 5 päeva ning kui mul päevad algasid 24.09.04 ja lõppesid 28.09.04 siis tean, et OV aeg oli mul ka siis peale päevi nii 16- 21 päeval alates menst. esimesest päevast... see teeb siis nii u 09.10- 14.10.04!
Olin vahekorras ka 11.10.04 ja ka 16.10.04 ning loodan küll, et rasestusin just siis ning mitte mestr. esimestel päevadel... kuid kui kindel võin ma selles olla? Lihtsalt ei saa sellelt mõtteid ära ning loodan, et mu jutt ei ole väga segane ning saate mind aidata minu rumalale küsimusele vastates!
Veel sooviksin teada, et kui olin näiteks rase 19 nädalat ja käisin looteanatoomias, siis raseduskaardile märgiti raseduse suurust esimese mestruatsiooni päeva järgi 19 nädalat! Kuigi tegelikult on ju loode 17 nädalat vana, kuid raamatussse pandi ka kirja, et pisikese mõõdud vastavd 19 le nädalale! Tean, et kõikumine võib olla -+ 2nädalat kuid kuda see siis õieti ikka on?
Oma arst ütles mulle, et tema peab arvestust mesnstruatsiooni päeva järgi kuid looteanatoomiat tegi mulle teine arst- kas siis arstid võivad erinevalt arvutada?
Teid ette tänades
M

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Günekoloogid arvestavad raseduse suurust viimase menstruatsiooni järgi, kuna selle arvestuse järgi sünnituse tähtaeg on enamus naistel täpne. Kuna naine ei tea ju oma täpset rasestumist ,siis sellest ka selline arvestus. KUi vahekrd on ainus antud Mmensese ajal rasestumise võimalus on vähetõenäoline kuid on võimalus. set sperma jääb pikemaks ajaks eluvõimeliseks ja seega ei teagi ju täpset rasestumise aega. Täiendavat raseduse suurust saab veel teada ultraheli järgi. KUid ka seal on orientiiriks viimane menses + loote mõõdud. Kui nii UH arst ja günekoloog ütlevad enamvähem sama tähtaja, siis see peaks olema ka õige. Väike kõikumine on lubatud Tervitades Dr Kadastik