Menstruatsiooni ajal rasedus 09.04.22 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olin mõni päev tagasi vahekorras ning mees lasi oma spermat mulle sisse (kondoom oli küll peal, kuid sellel võisid olla mikrokriimud), kuid paar päeva tagasi hakkas menstruatsioon, kuid ikka on iiveldus ja halb olla jne, kas on võimalik, et just menstruatsiooni ajal saab ka rase olla??

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 16-aastane

Raseduse esimene tunnus on menstruatsiooni ära jäämine/ menstruatsiooni peetus. Menstruatsiooni peetust loetakse kindlasti alates 36. menstruaaltsükli päevast. Siis tuleks teha apteegi rasedustest hommikusest uriinist ja korrata vajadusel neid üks kord nädalas.
Kindlasti kirjutage üles menstruatsioonide 1. päevad/ menstruatsiooni alguse päev igas tsüklis..
Töökarjääri ja laialdaste kogemustega oleme näinud erinevaid olukordi, seetõttu akadeemilises meditsiinis tuleb seisukohad tõestada. Soovitan kohe broneerida aeg noorte nõustamise keskusesse, kus teid igati nõustatakse ja aidatakse. Vajate kindlasti kaasaegset toimivat kontratseptsiooni.
Kui väga hätta jääte, siis saatke minu töömeilile glitter@niatserats.ee oma isikukood ja mobiiltelefoni number. Ka võite helistada töö lauatelefonile 6014331.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7