Loote liigutuste sagedus 10.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Oma arstilt pole saanud ammendavat vastust selle kohta, et mida võib nimetada normaalseks ja mida väheseks loote liigutuse tundmiseks viimase kolmandiku alguses. Tunnen liigutusi mõnel päeval sagedamini ja vahel jälle harvemini, intensiivsus on samuti erinev. Nii olen oma arstile ka öelnud, iga kord samade sõnadega. Vahel märgib ta aga mu rasedakaardile, et liigutusi on normaalselt, teinekord, et on vähe. Kuidas seda mõista? Küsisin ka täpsustusi, kuid arst vastas vaid, et kuni laps liigutab on kõik korras. Kas pidada normaalseks seda, et seitsmenda kuu alguses on päevi, kus üldse liigutusi ei tunne, vaatamata sellele, et püüan kõhtu silitades last äratada? Lugesin sama portaali ühest hiljutisest vastusest, et ka liigne liigutamine ei pidavat olema hea. Vahel on ka selliseid päevi, kus ärgates juba tunnen liigutusi ning seda terve päev läbi, vahel õrnemaid, siis jälle tugevaid kõhunahka punnitavaid põntsakaid. Raamatutest olen lugenud, et arstid ja ämmaemandad õpetavad liigutusi lugema, kuid minu oma ei ole seda veel teinud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Ka täna vastasin samalaadsele küsimusele.
Ämmaemandad õpetavad perekoolis liigutusi lugema.
Kui on kahtlusi, et loode ei liiguta päeva jooksul, tuleks teha KTG uuring. Võite alati pöörduda sünnitajate vastuvõtu tuppa.