Psühholoog,psühhiaater või psühhoterapeut? 25.09.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.

Olen siin lugenud teiste inimeste probleeme ja arvan,et vajan ka ise abi. Kuid ma ei tea kelle poole pöörduda: kas psühholoogi,psühhiaatri või psühhoterapeudi?

Arvan,et mul on depresioon,olen pidevalt väsinud,ärritun tihti,misgi enam ei huvita,käed on hakanud hirmsasti värisema. Olen sellises seisus olnud juba 1,5aastat. Mu elukaaslane on raskelt haige, olen kõik tema probleemid enda omadeks võtnud,püüan teda aidata ja igati toetada,armastan teda väga.

Kuid ma olen alles 22aastane kui kaua suudan ma sellele pingele vastu panna?Ärkan öösiti,et kuulata kas ta ikka hingab.See ei ole ju normaalne. Aga ma ei saa ju teda ka maha jätta,ma olen tema jaoks kõik.Siis ta murduks kindlasti.Ja seda pattu ka oma hingele ei taha.Tunnen,et olen ta tervise pärast pidevalt nii pinges,et varsti lähen lihtsalt hulluks.

Kelle poole peaksin oma probleemidega pöörduma?

(Elan Tartus)

Ette tänades Karin

Arst vastas:

dr Katri-Evelin Esop

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS, Praktilise Psühholoogia Erakool SENSUS

Probleemi täpsustamiseks ja vajalike sekkumismeetodite leidmiseks soovitan kontakteeruda Psühholoogilise Nõustamise Keskusega SENSUS, Kitsas tn. 3 Tartu, tel 441 705.

Võite pöörduda nii psühhiaatri kui psühhoterapeudi poole. Vajadusel tehakse ravi kombineeritult.