Elujõud puudub 05.01.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimased 5kuud ei ole suutnud enam midagi teha. Kehas on valud, mis segavad elamist ja kui imekombel valud puuduvad tabab mind nutuhood, mis peatavad jälle valud.
Valud lähevad iga päevaga aina hullemaks ja ma ei jõua nende tõttu enam kooli.
Ma ei suuda ennast enam peeglist vaadata.
Väljas enam ei käi, sest ei taha,et keegi mind näeks.
Ma ei tea mida teha. Tahaksin oma elu tagasi. Tunnen end kui elav surnu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alustada perearsti juurest ja täpsustada nende kehaliste valude olemus.
Depressiooni osas vt varasemaid soovitusi-harjutusi ja neid siis teha. Psühhiaatri konsultatsioon.
Esivanematega ikka head kontakti hoida, suhelda kõnetraadi või video abil - neil ka ju süda valutab sinu tervisemure pärast.
vt raamatut Ennet Psühhiaater, sealt leiad konkreetseid soovitusi, harjutusi.
Elueesmärgid paika panna - suured eesmärgid vajavad head tervist. Kui eesmärgid paigas, siis tead konkreetsemalt mille nimel tervist parandada, organismi tugevdada.
Päevik - positiivse pihtimise päevik - kirja see, mis tehtud tervise tugevdamisel, alates optimismist, naeratusest, Esivanemate tänamisest (muidu meid ju ei oleks), enda kiitmisest.
Tegutse! Eestimaa ja eestirahvas ootab sinu tervenemist ja edaspidist tegutsemist sinu Andekuse rajal meie rahva koosmeele ja rõõmsameelsuse nimel.
Jüri O.-M. Ennet