Hormonaalne tasakaal endine anoreksik 09.06.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 31-aastane naine. Vanuses 21 kuni 28 vaevlesin toitumishäirete käes. Olin tugevas alakaalus mõnda aega ja siis saavutasin minimaalse vajaliku BMI ja püsisin selle juures aastaid. Mul ei esinenud menstruaaltsükklit vähemalt 7 aastat.
Nüüd olen tasakaalus elu ja kaalu juures tagasi vähemalt viimased 3 aastat. Ühtlasin on mu menstruaaltsükkel regulaarne. Viimase aasta jooksul olen kogenud aga väga ebameeldivaid sümptome seoses oma hormonaalse tasakaaluga. Mul on seletamatute põhjustega tuju kõikumine, isegi depresiivne ja masendav. Mul on pidevalt kõhuvalud ja gaasid, puhitused, krambid ja mu rinnad on väga tundlikud. Enamasti algab see kõik ca 10 päeva enne menstruatsiooni. Ma olen nõrk ja väsinud. Esineb nutuhooge ja kaldun väga mustade mõteteni. Elu tundub täiesti must ja mõttetu. Ühtlasi on seksuaalnelu probleemne. Kuus tunnen vaid kolmel päeval end iseendana ja, et mul on energiat ja jaksu ning olen positiivne.
Olen võtnud Maca kapsleid, et hormonaalset tasakaalu saavutada. Enamasti see aitab. Olen stabiilsem ja seksuaalelu on ka parem. Samas pika võtmise, 2 kuud, korral märkan muid ebameeldivaid sümptome (käte ja jalgade suremine, pearinglus). Kui teen Maca võtmisele pausi, siis läheb emotsionaalne olukord ikka väga depressiivseks ja lausa talumatuks.

Milles võib asi olla ja kudas saaksin oma hormoonid tasakaalu? Kas anoreksi tagajärjel olen oma hormonale tasakaalu taastamatult sassi löönud? Kas peaksin Maca kapsleid võtma kogu aeg?
Kas on olemas teste, millega hormonaalset tasakaalu voilà probleemi välja selgtada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Toidulisandeid ei tohi igavesti võtta - kuu-poolteist olgu kuuri pikkus.
Hormonaalset tasakaalu-tasakaalutust saab ikkagi perearsti või endokrinoloogi juures analüüsi tehes täpselt teada, selat ka vajadusel olulised soovitused.
Depressiivne sümptomaatika olemas ja siin ka lahendeid mitmeid:
a) Tbl Esprital 15mg õhtul (hea antidepressant, hea rahusti-trankvilisaator, hea ainevahetuse korrigeeria ja jõu-energia pakkuja, hea und soodustav). Võtta õhtul tunnikene enne und.
b) Samal ajal teha ka harjutust - nii tekitame endale tingituse (tingitud refleksi) ja kui ravikuul on läbi, siis harjututst tehes püsib harjutuse toime ja sellele lisandub tingitusega saadav ravimi (Espritali) toime - nagu võtaks ka killukese Espritali.
vt varasemad.
parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Depressioon ja antidepressandid

Tere, olen viimane aasta vaevelnud meeleolu kõikumise, söömishäirete, närvilisuse ja unetuse käes. Samuti on olnud kord mõte, et enam ei jõua ja ei taha enam elada. Kas sellises seisundis on kindel, et ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Pillide kohta annab selgitusi naistearst.
Meeleolu ja kehaline tegevus-tegevusetus on suuresti seotud. Keha liigutamine liigutab ka meeleolu paremuse suunas.
Korraliku une eest tuleb hoolt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: