Mida teha? 26.06.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

21märts suri minu isa, kes oli mulle kõige lähedasem inimene. See mõjus mulle rängalt. Esimene kuu ei tahtnud toast väljudagi. Esimene poes käik oli mulle raske - nii palju inimesi nähes hakkas justkui paanika tekkima, käisin edasi tagasi, suur tung oli sealt väljuda ja tahtmine minna koju teki alla. Nüüd on pidev masendus, mõtted - ma ei saa millegagi hakkama, kõik jookseb allamäge, kõik on halvasti jne. Inimestega raske suhelda, eriti võõraste(ka töökaaslased). Ainukesed inimesed kellega saan julgelt suhelda jäädes iseendaks on elukaaslane ja ema.
Nädala pärast läheb elukaalsane sõjaväkke ja kardan, et tekib veel suurem masendus.
Pöördun Teie poole sellise küsimusega, et kuhu peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule, hea oleks kohe valvearstile jutule saada, et aega võita.
Pikad jalutuskäigud (kui tervis ja muud asjaolud võimaldavad).
Rahustavad teed (apteegi vabamüügist),
Soojavee protseduurid.
Minu Palveharjutuse esimene samm aitab pingeid maandada.
Perearst saab ka tublisti abiks olla.
Elu läheb edasi, lein jääb maha, mälestus Heast Isast jääb.
Suhtlemine lähedastega.
vt varasemaid soovitusi seonduvalt ärevuse-paanikaga.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet