Mure kooseluga. 06.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline,et olen oma poisiga üle 2 aasta suhtes olnud. Tunnen tõesti,et armastan teda.Kuid samas kohtlen teda väga halvasti,kui ärritun iga väiksema asja peale. Paar korda isegi kallale läinud. Ta on ise väga heasüdamlik ja hooliv, kuid ma ei oska üldse tema häid pooli väärtustada, igas asjas leian vigu. Mida ma ette peaksin võtma? Saan aru ,et sellise käitumisega jään temast varsti ilma, kuid ma ei suuda oma viha tagasi hoida, paar päeva on kõik ilus, siis rikun jälle selle oma tujude ja õelusega ära. Ma ei taha selline olla , päeval olen vastik , õhtuti nutan patja,et jälle nii kehva seisundisse teise pannud. Ma ei oska ennast muuta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Noormees ei ole omand, temaga on suhe. Suhe on rõõmsameelsete, abivalmis, teineteisest lugupidavate inimeste vahel. Kiitust soovib igaüks, kiitust väärib ka igaüks. Kiida teda - naiseliku diplomaatiaga, naeratusega, rõõmsameelsusega. Mona-Linda naeratus temaga kohtudes - see on ülim.

Sisepingeid on meil kõigil ja meie suurim viga ongi selles, et neid hakkame maandama lähedaste peal - muudes sotsiaalsetes olukordades hoiame end nö raamides, "ei laamenda" psüühiliselt.

Minu Palve esimene samm vabastab liigsest pingest ja saad rahuneda. Anda saame seda, mis meil on. Kui on rahu ja rõõmsameelsus, siis seda saamegi anda. Anda andmisrõõmuga. Andmisrõõmuga saame ka ise rõõmu!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Küsimused vaimsest vägivallast ja depressioonist

Tere,

vabandan, et kirjutan täpitähtedeta, kuid hetkel kasutusel olevas arvutis need kahjuks puuduvad. Oleme elukaaslasega koos olnud 8 aastat. Nendest esimesed neli olid fantastilised. Alles ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Anonüümne lahendus on võimalik. Pereteraapia vajalik. Internetist on era-tegijaid leida hulgi. Ka mind. Vali ja tegutse!
Kannatlikkust ja sihikindlust!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. ...

Loe edasi

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

bipolaarne

Minu elukaaslasel on bipolaarne meeleoluhäir. Ta on olnud ravil psühhiaatriahaiglas. Peale haiglast vabanemist võtab rohte - Rispolepti ja mingi rohi veel, kahjuks ei mäleta. Rispolepti enam võtma ta ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Reguularne psühhiaatri külastamine ning tema juhiste täitmine hoiab seda häiret piisavalt kontrolli all. Päriselt häiret vältidada veel ei osata. See on asja üks pool. Kooseluga seotud soovitusi saab konkreetsemalt ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: