unetus ja stress 27.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere
mul on üks tuttav tüdruk, kellel on raskusi magama jäämisega. Kui ta magama püüab jääda, siis hakkab tal halb ja ta ei saa magada ning ärkab üles. Ja nii võib juhtuda paar korda öö jooksul. Kuna ta on üliõpilane, siis on tal praegu, eksamite ajal ka suur pinge ning stress. Tema puhul on muidugi kangekaelsus üks iseloomujoon. Arst kirjutas talle välja unerohud. Ta enda sõnul ajavad need tal pea sassi ja ta ei tea enam, kus ta on, kui ta ärkab. Ma olen tema pärast mures ja sooviks teada kas on mingit ravi, mida saaks sellisel juhul kasutada. Tabletid ei tuleks kõne alla ja arsti juurde ta ka ei lähe. Kas oskate midagi soovitada?
Vastust ootama jäädes,
Marek

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rahustavad teed apteegi vabamüügist. Soojavee protseduurid õhtusel ajal rahustavad. Kerged kehalised liigutamised korrigeerivad organismi tegevust. Kindel režiim. Õppe/töö-asju mitte nii südamesse võtta, võtta rohkem mänguliselt, rohkem mõistuslikult. Närveerimine ei aita, tegutsemine aitab.
Oma murede (rõõmude) jagamine korrigeerib psüühikat. Minu harjutus.
Marek, hoia seda Tüdrukut hellalt ja südamlikult ja tal läheb paremaks, heaks, väga heaks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet