stress või depressioon? 17.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, tahaksin teilt, kui spetsialistilt nõu küsida. Olen käinu psühhiaatri juures nõustamisel n.ö stressi ilmingutega ning mulle kirjutati välja Cipralex, mida võtsin pool tabletti päevas nii kuss kuud ja midagi ei aidanud...pigem tegi hullemaks. Perearsti juures käies ei leita midagi, olen igasuguste juures käinud...isegi kilpnääret...samuti tuvasati mul verepaksus.
tegelen aktiivselt spordiga, kuid suitsetan juba mitmeid aastaid...olen 21 aastat vana.

Küsimuseks on, kas on üldse võimalus, et mul on stress järgenevaid sümptomeid arvestades: pearinglus(eriti transpordis), õhupuudus, väsimus, vahel unetus, kunagi ei suuda ennast välja magada, suu kuivus, süda paha,daasid kõhus,vahel nägemis häired,meeleolu muutused,tihti närvilisus,poomis tunne kaela piirkonnas?

Janno

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On mitmeid täpsustamist vajavaid asju ning seetöttu soovitan veelkordselt, et pöörduge psyhhiaatri poole. Millest veri paks, miks unehäired, mis need nägemishäired endast kujutavad jne. Kas tegu mingi ärevushäirega vöi midagi muud? Ka 1/2 tabl. Cipralexi vöis jääda väheseks.
Suitsust loobuge ikkagi, sellest palju kasu.
Seega - psyhhiaatri vastuvötule ja saate abi.
Parimat soovides
Jyri O.-M. Ennet