kas see on depressioon? 17.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei ole julgenud kuskile vastuvõtule minna, ei tea, kas probleem on piisavalt tõsine. Kaotasin hiljuti töö ja pidin elukohta vahetama ega suuda uute oludega kuidagi kohaneda. Mureks must meeleolu ja enesetapumõtted, tasakaalutus, unetus, nutuhood. Mõnikord ärkan juba hommikul nutuga, siis läheb kõik üle, ja piisab mõnest väiksest tagasilöögist, kui jälle keerlevad mõtted selle ümber, mil viisil täpselt oma elust lahti saada. Samuti olen väga, väga väsinud. Periooditi kas siis magan kogu aeg, või olen väsinud, aga ei saa hommikuni und. Lapsega tegeleda ei jaksa, panen talle teleka mängima ja vajun ise voodile.
Kui see depressioon oleks, siis oleks see ju kogu aeg ja see oleks ju näost näha? Aga ma suudan end mõneks ajaks kokku võtta, nalja visata ja käituda täiesti normaalselt. Aga vaev on kogu aeg sees. Ei teagi, kuhu selle murega minna või mis täpselt lahti on.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon ja stress ja unehäired - kõik on ravitavad, harjutamise ja elustiili-suhtumise muutmisega kõrvaldatavad. Tohter-psühhiaater ei ole Koll ja karta vaja ei ole - ta aitab.
vt. varasemaid soovitusi ja sobilikke siis hoolega teha.
Elus - järelikult õnnelik! Aga selle õnnepäikese all on ikka aegajalt muremägesid vaja liigutada. Ja see teeb tugevamaks nii hingelt kui ka vaimult.
Kannatlikkust!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet