ampull või süst? 10.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada, et mis vahe on nn. ampullil ja alkoholivastasel süstil. Nagu ma aru olen saanud, tekitavad nad mõlemad organismis alkoholi tarbimisel mingi reaktsiooni. Kas vahe on mõju pikkuses või hinnas? Ja kas need meetodid on mõeldud ainult juba päris alkohoolikutele? Minu mees on huvitatud mingi abinõu kasutamisest joomise vastu, kuigi ta ei joo eriti tihti ja mitte ka pikalt. (tsüklisse ei lange, lihtsalt kui käime vahest väljas, siis joob ennast täis ja hakkab lollusi tegema). Ta on selline hästi kiitsakas ja kõhn, nii et talle pole üldse palju vaja, et maani täis jääda. Teistel võibolla polekski selliste kogustega probleemi. Õnneks ta siiski saab aru, et iseloom on nõrk ja tagajärjed halvad, ja ega see asi ju iseenesest paremuse poole ei pöördu. Kas teil on seal järjekorrad ka, ja kui suure summaga peaks süsti v. ampulli korral arvestama?
Ette tänades, K.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Ehk sobiks Teie abikaasale hoopiski preparaat
Revia(naltrexone).Enne pidu tablett sisse võtta ja peaks aitama
piiri pidada.Selle preparaadi põhimõte on sellega,et võib alkoholi tarbida ,kuid pidurdab ülejoomist (pidurdab tungi).
Ampulli ja ka süstiga peab aga olema täiskarskne toime ajal.
Vahe on hinnas ,toime kestvuses ja manustamisviisis.
(Süst 500.- ja ampull 1500).Peaks ikkagi arstiga konsulteerima eelnevalt
ja sobiv variant leida.Järjekorrad ei ole pikad (1-2 nädalat).Info ja registreerimine telefonil 06621068.
lugupidamisega
J.Mumma