Minu mure praeguses elus. 22.09.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen veel noor neiu, kuid tunnen et olen läbi põlenud. Selline tunne et kõik on surnud ring et mitte miski ei muutu. Kardan uusi asju ning ei oska vaadata uutele asjadele positiivselt vastu. Olen kui seisma jäänud oma eluga. Iga päev tõusen üles ja on üldiselt masendav, olen pidevalt kurb kui olen üksinda kuigi eelmine päev on olnud neutraalselt tore vms. Toon sisse ka selle et mul on poiss, kellega ma koos olen olnud juba pea et 1 aasta ja 2 kuud. Elu on igav ja üksluine ning ei tea enam mille nimel elada. Poisiga mitte midagi koos ei tee ja ainuke asi mis üldse koos vist hoiabki on seks ja arvutimängud, ma ka enam ei tea, täiesti lootusetu. Ma olen elus palju haiget saanud ning olen see maailma parandaja tüüpi inimene. Hiljuti eemaldasin oma elust kaks inimest, nad lihtsalt ei kuulunud mu ellu, liiga palju negatiivsust. Samuti otsin pidevalt mingit actionit, et elus midagigi põnevat juhtuks. Tulemus tavalaiselt null.
Olen muutunud inimeseks kes pole enam mina ise vaid teiste järgi voolitud kujutis. Sõpru mul pole ,ilmselt lapsepõlvest tulnud teema. Kui isegi tekivad mingid tuttavad siis hajuvad suhtlused üldiselt kiiresti.
Kokkuvõttes, tahaks end elusana tunda,kuid pole jaksu enam midagi teha. Kuidas saaksin seda kõike muuta et saaksin ükskord elu elama hakata ning tunda et olen tahetud ja aksepteeritud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Igaüks meist on mingis valdkonnas andekas, isegi parasjagu geniaalne.
Mis valdkond sinule meeldib, milles andekas?
Loe selle valdkonna tegijaid, nende töid ja pingutusi, nendetegevusskeeme, et sealt midagi olulist enda eluratta veeretamisse kaasa võtta.
Päevik - Positiivse Pihtimise Päevik. See lisab enesekindlust, usku endasse.
Oled ainulaadne - kasuta ka seda.
Kuidas õppimine, milline töövaldkond, kuidas esivanematega suhted...Oled paljudele vajalik - aita ligimest! Kõrgemad eesmärgid eeldavad-vajavad paremat tervist! Igapäeva tegevus peab tervis parandama, võimeid suurendama - ja sellest tuleb rõõmu tunda.
Tegutse!
Jüri O.-M. Ennet