Aasta ja kolme kuune laps käitub halvasti 02.08.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on 1 aasta ja 3kuune tütar. Viimase kuu aja jooksul on muutunud käitumine täiesti võimatuks. Kui midagi ei saa, hakkab röökima, peksma ja näpistama. Olen üritanud selgitada, teda rahustada, kuid tulutult. Kui ta röögib, siis ta ei lase ennast sülle võtta, vaid hakkab hullemini karjuma. Väga tihti viskab ka ennast pikali ja kui üritan teda "jonni" ajal sülle võtta, laseb end lõdvaks, et ei saaks sülle võtta. Kõige rohkem esineb sellist röökimist siis, kui me hakkame sööma. Ta ei lase ennast aidata, kui tahab ise süüa. Kui ise pakun talle, siis hakkab röökima.
Kas asi võiks olla selles, et ma üritan teda lutipudelist söömisest veidi võõrutada? Enne sai kuskil 4x päevas jätkupiimasegu, kuid nüüd saab ainult 2x. Üritan teda ka lutist võõrutada, kuna tal on juba 16 hammast suus. Kas see nö võõrutamine mõjutab ka käitumist?
Kuidas ma peaksin käituma ja kuidas ma saan teda aidata? Tunnen ennast abituna.

Ette tänades,
Murelik ema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lastearst oskab siin aidata.
Lastehaigla juures (Mustamäel) ning Psühhiaatriakliiniku juures (Paldiski mnt) on laste spetsialistid-psühhiaatrid - nendelt saate parimat.

Omapoolne rahu eelkõige.
Toitumisprobleemid võivad ka mitmete autismispektri probleemidega seotud olla jne - psühhiaatri jutule ja siis on ikkagi süda rahul!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet