Armusin, aga kutt tõrjus eemale 16.05.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Armusin ühte kutti.Kohtusime umbes aasta tagasi ja juba alguses oli aru saada, et meeldin talle.Küsis millal külla tulen ja kuidas mul läheb ja pidevalt kirjutas.Vastasin talle samaga.Me polnud kunagi välja öelnud ka, et meeldime teineteisele, aga see oli arusaada et meeldime.Aga järsku hakkas ta teisiti käituma.Käis teiste tüdrukutega väljas ja nii meie suhted aina halvenesid.Umbes pool aastat tagasi siis ütlesin talle, et olen temasse armunud ja tema ütles, et tema minusse pole ja ma talle vaid sõber.Olin tegelikult ka teistelt kuulnud, et ta naistemees, aga tutvuse alguses ta selline polnud.Ja ei olnud ka olukorda, et ta nö."sai mida tahtis ja nüüd jalutas minema", sest kuskile voodisse ma temaga ei jõudnud.
Sellest ajast peale kui ta mulle ütles, et pole minusse armunud mul meeleolu kogu aeg halb.Ei taha kuskil käia, kellegiga suhelda.Peas käivad ringi mõtted, et ma pole kellelegi vajalik ja keegi ei hooli minust jne.Tihti hakkan suvaliselt nutma või naerma täiesti tühja koha pealt.
Kuna ma kuskil käia ei viitsi siis jätsin ka kooli unarusse ja ilmselt see aasta ka klassi ei lõpeta ja sellest tekkisid vanematega jamad mis halvendas meeleolu veelgi.
Kurvaks teeb kui näen kui õnnelikud mu sõbrad või sõbrannad enda kaaslastega on ja minul pole seda inimest kõrval kellega tahaksin olla.Kohe kui näen mõnda õnneliku paarikest on peas automaatselt mõte, et mina ei saa kunagi nii käia ja olla ja ma ei väärigi äkki seda ja äkki ma polegi piisavalt hea üldse mingi suhte jaoks jne.Peas on enesetapu mõtted ja olen mitu korda ka juba seda üritanud, aga viimasel hetkel ikkagi tegematta jätnud.
Mida teha?Must meeleolu kasvab iga päevaga ühe suuremaks.
Ei tea miks sellest ülesaamine ka nii raskelt läheb.Pole esimene armumine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ole õnnelik, et "toreda" õppetunni varakult kätte said - paljud saavad Tite ja Kutt laseb siis - saba sirgu nagu noor vasikas kevad-aasal - sinu juures minema. Ole rõõmus.
Ole kodustega üksmeelel ja Kooliasjad pane ka korralikult paika - koolis selgeks teha, et mida saab nüüd, mida suvetööga korda seada. kui Tahe, siis Suudad. Kodune üksmeel, üksteise toetamine, rõõmsameelsus!
Sportlikud elukombed.
Kõik inimesed on armuvalu-pettumusi tunda saanud - kõik. Eks nii me elu õpimegi.
Igaühe jaoks on kuskil keegi - leiad sinagi endale selle õige. Aga praegu kooliasjad ja kodurahu.
Tegutse ja ära elule alla anna, kool olgu praegu nr YKS. Siis saad ka hingevalust ruttu üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet