nõrkus ja iiveldus 24.01.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Püsti seistes nõrkus ja iiveldus.Iiveldus ka peale söömist.Koguaeg on paha olla .Peale füüsilist tegevust iiveldus ja nõrkus, väsimus . Kaalulangus 11 kuuga 20kg.pikkus 151 kaal45. Maos raskus tunne .Hommikul vahest kurk kibe .2015a op peast neurinoom,pealle op iga päevane peavalu (krooniline neuropaatiline peavalu)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan vaid soovitada koostööd oma perearstiga. Kõike ei ole võimalik ühe visiidi käigus selgitada, selleks kulub aega ja nõupidamist kolleegidega. Kaalulangus on tõsine sümptom- teid on uuritud ja küllap on välistatud mitmed rasked haigused. Aga mõned mõtted- kilpnäärme uuring ületalitluse suhtes, mao uuring gastroskoobiga, vahest ka kõhu kompuuteruuring kontrastainega, kui kõik see on korras, võiks nõu pidada psühhiaatri-psühholoogi ja neuroloogiga. Võib juhtuda, et kunagine neurinoomi operatsioon on toonud kaasa psüühhikamuutuse, sellest söömishäire- anoreksia. Võimalusi on väga palju. Aga ennekõike hea koostöö oma arstidega, seda peab püüdma nii patsient kui arst. Etteheited, süüdistamine ei vii mitte kuskile. Ka paluda pole vaja. Vaid lihtsalt rahulikult arutada ja koos liikuda edasi. Muud võimalust ei ole.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi