Mädanik ninas 08.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Viis nädalat tagasi puhkusel pärast ujumas käiku "lõi" parema poole ninast kinni. Nuusates midagi välja ei tulnud.

Olukord läks ainult kehvemaks, kuna üks hetk ei käinud õhk korralikult enam ninast läbi ning öösiti ei ole võimalik normaalselt ka magada.

Sai külastatud perearsti, kes kirjutas esimese kuuri antibiootikume (Betaklav, 875 mg/125, 3 tabletti päevas).

Esimesel korral võeti vereproov ning kontrolliti põletikunäitajaid, mis olid korras. Vereproov ei näidanud ka midagi. Pärast ravikuuri olukord ei muutnunud ning seejärel saadeti nina-kurgu ja kõrva arsti juurde. Võeti ninast proov ning öeldi, et on mädanik ninas.

Apteegist sai soetatud lisaks ninaloputuseks ninaloputuskann, ka see ei ole olukorda parendada aidanud. Hetke seisuga on kirjutatud järgmine kuur ravimeid (DOXY-M-RATIOPHARM). Kahtlustan, et kui olukord on juba niigi pikalt kestnud ja pole antud viie nädala jooksul paremuse poole liikunud, siis ei pruugi ka uus ravikuur aidata.

Küsimus olekski järgmine, kas mul tuleks pöörduda omakorda veel mõne spetsialisti poole või peaksin veel nädalakese ära kannatama ja vaatama, mis uus ravikuur teeb olukorraga?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Soovitan head koostööd seniste arstidega. Alati ei õnnestu ravi kohe I korraga, võimalik, et on mitu haigust ja pisikud võivad ka muutuda. Arst, kes on Teid juba näinud ootab väga tagasisidet, alles siis saab mina edasi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi