Kaenlaaluste kuivus ja punetus 30.07.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, mõlema kaenla all on kuiv ja kergelt punetab nagu pildil näha. Pole sügelenud ega valutanud. Juba paar nädalat, nüüd peale kerge allergiakreemi ja muude õliste kreemide hakkas täna lõpuks nahk kuivama ja ära kooruma pealt.. Et vist natuke paraneb aga pole ka täitsa kindel.. Ma ei tea kas stressist, nõrgast immuunsusest või millest see olla võib. Kas võib olla seen? Pole kunagi sellist asja olnud varem aga äkki teie oskate öelda, millega tegu võiks olla? Tänud abi eest.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema kosmeetikumidest tingitud kontaktdermatiit.
Normaalne pesemine ja kuivatamine, mitte kosmeetikume, paikselt nt tsinksalv. Kui probleem püsib, siis perearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi