maitsetundlikkus puudub 10.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Nahaarst kirjutas mulle Terbinafini tabletid seoses suure varba küünel oleva seenega. Võtsin 1.kuu jao tablette ära ja siis kaotas vesi maitse ja edasi juba kõik muu- 3 nädalat saab täis, kui ma ei tunne toidul mingit maitset. Ausalt öeldes on see jube tunne. Olen niigi pigem alakaaluline ja väga raske on praegu midagi suust alla saada. Söögiisu ei ole kadunud. Infoleht ütleb, et selline olukord võib tekkida, aga siiski möödub aeglaselt mõne nädala jooksul. Kui nii siis nii, aga äkki on midagi, mis kiirendaks? Joon praegu hästi palju vett, et ehk on sellestki abi.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Seeneravi on koht, kus tuleb kaaluda kasu ja kahju suhet. Võimalik, et tegemist on ravimi kõrvalmõjuga, kuid on veel teisigi põhjuseid.
Hea koostöö oma arstidega. Seeneravi eeldab ka aeg-ajalt vereproovide tegemist- täisveri, ALAT, GGT, kreatiniin jt.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi