Paha tunne treeningu või füüsilise pingutuse ajal 15.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen ühe suure mure küüsis juba mitmendat aastat, nimelt trenni tehes või kui on mingisugune töö mis vajab suuremat ja pikemat pingutust hakkab mul halb ehk selline pearinglus tunne, näost valge, süda klopib, nõrkus, vahest rohkem ning vahest vähem, selline tunne algas umbes 3 aastat tagasi treeningute ajal, käisin siis jõusaalis nooremana päris pikalt ning tänu sellele jäi ka trenn pooleli.
Arstide juures olen oma murega käinud ning viimati eelmine aasta tehti terviseuuringud, vereproov,uriiniproov,koormustest, kus ei leitud midagi ning öeldi,et olen väga heas vormis, varasemalt on ka ekg tehtud ning sealgi oli kõik korras.Olen söönud antidepressante nooremana kuskil aasta tänu sellele, et diagnoositi ärevushäired mis väljendusid ka füüsilises mõttes (südamekloppimine, käed värisesid, paha enesetunne ). Olen mõelnud, et kas tõesti ärevushäiretel saab olla nii suur mõju trennile või on ikkagi midagi muud ?
Sooviks sellele lõpuks mingi selguse kellegilt saada,et naasta normaalse noore inimese elu juurde kus saaksin ka teha trenni mis tähendaks mulle väga palju, siiani pole ükski arst mind väga tõsiselt selle murega võtnud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olen veendunud, et füüsilist haigust Teil ei ole. Tehtud uuringud on korras. Soovitan elamist täiel rinnal, aeg-ajalt tekkivaid ärevushäire vaevusi võiks õppida ise juhtima autogeense treeningu ja hingamisharjutustega. Püsivalt ei ole vaja kehasse viia antidepressante ja rahusteid, neil on jälle omad kõrvalmõjud ja tulemuseks on tõeline segadus. Mõõdukas kestvuskoormus, ujumine, jalgratas, sörkjooks pulsiga 180-vanus, Teil siis 150-160 x min 3-4 x nädalas 45 min korraga on ideaalne. See teeb meeleolu rõõmsaks, vähenevad ärevushood ja kogu keha toonus paraneb.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Südame vahelöögid, üldine enesetunne

Tere!
Mul on juba kuskil viiendat aastat veider jama südamega.
Umbes 5 aastat tagasi oli mul raske aeg (pinged/stress)
Hakkasin sellel ajal tundma jõnksatusi südames. Pöördusin perearstile, ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Soovitan ikka koostööd oma perearstiga. Korralik läbivaatus, südame kuulatlus. Seejärel EKG, analüüsid- TSH FT3 FT4 jm.
Kirjeldate vaevuseid mis on tõenäoliselt tingitud funktsionaalsetest ...

Loe edasi

Järjest halvem on olla

Tere!

Olen 31-aastane naine, kolme koolilapse ema, töötan kodust arvutiga. Perearst on mul tore, alati naeratab ja kirjutab lõputult haiguslehti, ja madala vererõhu vastu soovitab rohkem kohvi ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Teie kaebustes leian viiteid kilpnäärme ületalitlusele. Soovitan teha TSH ja FT4 testid veeniverest, kas perearsti või endokrinoloogi juures. Kohvi asemel on ka üks hea taimne erguti nimega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: