analüüsitulemused 02.09.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Palun seletage lahti analüüsitulemused : CRP- 3,7; GOT- 21,0; GPT-13,2; CHOL-5,8. Täisveretestis: WBC-5,8; RBC-4,98; HGB-15,1; HCT-43, MCV-86,3; MCH-30,3; MCHC-35,1; PLT-304; W-SCR-28,2; W-MCR-8,9; W-LCR-62,9; W-SCC-1,6; W-MCC-0,5; W-LCC-3,7; RDW-CV-11,9; PDW-11,8; MPV-9,4; P-LCR-22,4. Sain hormoonravi(pillid) seoses emaka limaskesta paksenemisega. Tekkiseid ka soolevaevused. Teie arvamus ja soovitused? Suur tänu!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
CRP on C reaktivne valk- see näitab organismi põletiku taseme aktiivsust. Paha on siis kui number on üle 10, Teil on see 3,7 st. VÄGA HEA. GOT ja GPT need on nn maksaensüümid, mille väärtus tõuseb maksakahjustuse korral, norm on kuni 40, teil seega VÄGA HEA. CHOL- kolesterool, norm kuni 5-6,5 ( erinevad seisukohad) Teie tulemus 5,8 jääb seega normi. Siiski peaks hindama ka LDL ja HDL kolesterooli ja triglütseriide. Need on nn vererasvad mille suurem väärtus võib põhjustada suuremat riski südame-veresooonkonna haiguste tekkeks. WBC ehk leukotsüüdid, normikoridor 4-9, teil seega hästi. RBC ehk erütrotsüüdid, norm 4-6, teil VÄGA HEA. HCT ehk hematokritt: norm 38-48, Teil normis; MCV ehk erütrotsüütide keskmine maht, norm 80-95, Teil tulemus normis. PLT ehk trombotsüütide arv: tulemus on normis, normikoridor 150-350. Teised väärtused on nendest tuletatud suurused ja jäävad samuti normi.
Igasugune ravim millel on toime omab ka kõrvaltoimet. Teie ja Teie arst peaksite nüüd otsustama mis on olulisem : kas jätkata ravi ja kannatada kõrvaltoimeid või leida mõni muu lahendus.
Head tervist soovides Madis Veskimägi