Ascarias ja Vermox 18.10.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Kuna mul lööb korra-kaks aastas välja kerge akne hoolimata paiksete ravimite kasutamisest (Dalacin, Differin, Treclinac, Skinoren, Aknefug), siis tegi arst igaks juhuks vereproovi. Tulemusest selgus, et mul on ussid. (Nende seost aknega on mul raske uskuda, ent viimase kolme kuu jooksul olen kogenud kummalisi seletamatuid sümptomeid, nagu kestev väike palavik 37-37,3 kraadi, pidev väsimus, nõrgenenud immuunsus (külmetushaigused 4-5 korda, kaks korda põdenud põiepõletikku), 2 nädalat kestnud kergemat sorti kõhulahtisus, väike kaalulangus, halb enesetunne. Kurtsin neid kuu aega tagasi ka perearstile ja sai tehtud )
vere,- uriini- ja röntgenianalüüsid, mis olid korras, ja arst soovitas lihtsalt puhata). Kuu aega puhanud, on olukord sama: pidev palavik, kerge haigestumine, väsimus, nõrkus.)

Täpne näitaja: Ascaris IgE <0.35 Tulemus: 5.39 kU/l
Kohe kui sain teada, et on ussid, läksin perearsti juurde, kuid selleks ajaks ei olnud analüüsitulemused veel digiloo-portaali üle kantud ja perearst ei teadnud, mis ussidega täpselt tegu. Aga määras raviks siiski Vermoxi ühekordse annuse, mida korrata kahe nädala pärast.
Kas sellest ravist piisab või peaks tegema ikka 3 päevase kuuri, nagu infolehel kirjas?

Tänud ette!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Väga vinge oleks, kui tehtaks ka rooja uuring. Solge ehk askariid vajab veidi kõvemat ravi. Ravimi infos on kirjas:1 tablett 2 x päevas ja nii 3 päeva järjest. See skeem mida kirjeldate on kasutusel linaluu ussikeste e enterobiaasi raviks. Askariaas, trihhuriaas, ankülostomiaas ja segainfektsioonid:
Nii täiskasvanutele kui ka lastele alates 1 aasta vanusest 200 mg ööpäevas (1 tablett hommikul ja 1
tablett õhtul) kolmel järjestikusel päeval.

Tablett tuleb alla neelata tervena vähese koguse veega pärast sööki.
Lahtistid või spetsiaalne dieet ei ole ravi ajal vajalikud.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi