lihaste tõmblemine jne. 27.05.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25 aastane mees. Juba pikemat aega (2-3 aastat, pärast tööle asumist) olen sellises seisundis, kus mu üksikud lihased üle keha aeg-ajalt tõmblevad/värelevad. Mul on ka madal vererõhk. Seda järeldan sellest, et äkilisi pingutusi tehes hakkab pea ringi käima, hommikune "käima tõmbamine" võtab aega ning süda peksab. Sporti teen nädalas pooleteist tunni kaupa ning 2-4x nädalas.

1. Sooviksin küsida, et millele sellised sümptomid viitavad?
2. Kas kusagil saaks teha kogu keha hõlmavat tervisetesti/seisundi kontrolli? Aitäh

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.

Kahjuks ei suuda Teie kirja põhjal pakkuda Teie probleemile
lahendust ( liiga vähe infot). Vajalik oleks teada, millal tõmbulsed
tekkisid esmakordselt, peale millist tegevust on probleem tugevam,
millised võtted leevendavad tõmbluseid, millised lihased konkreetselt
tõmblevad jne.
Üldtervise kontrolli saate teha tervisekontrolli tegevates
meditsiinikeskustes näiteks Medicoveris.

Lugupidamisega,
dr. Eero Merilind
perearst