Nohu, köha, kurguvalu - teisese arvamuse saamine 14.05.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mind huvitab, et kas on võimalik pöörduda ka teise perearsti vastuvõtule tasulise teenusena, kui enda arsti juures sind keegi ei kuula ega vaata? Olin nädala palavikus köhas -, nohus, hääl ära, enne kui pöördusin arstile. Keegi mind ei kuulanud-vaadanud, kirjutati Amoksiklavi ja anti haigusleht.5 päeva pärast läksin siis tagasi (et kas varsti võib tööle minna ), ütlesin, et köha ei ole üle läinud, nohu alles, kurgus on aga imelik valulik tunne, aga palavikku ei ole. Jälle ei kuulatud-vaadatud, aga ulatati haigusleht, et homsest tööle. Nii ma ei teagi, kas sain siis selle viie päevaga tervise korda või ei...Nohu on kestnud nii kaks nädalat ja on tulnud peavalu, kõrv tahab lukku minna. Haigusleht mind ei huvita, tahaks teada, et ega mingeid tüsistusi tekkinud ei ole.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Teiseseks arvamuseks on patsiendil alati õigus pöörduda ka teise sama eriala spetsialistile, kui Teile tundub, et Teie haiguse olemus ja tulemus jäi Teile ebaselgeks.
Samas ei tohi unustada ka rahvatarkust haiguse käitumise kohta, mis ütleb, et haigus tuleb hobusega ja läheb härgadega. Ehk siis enamus ägedaid ülemiste hingamisteede infektsioone möödub spontaanselt, siis rusikareeglina peab siiski arvestama, et TERVEKS saamine ja taastumine võtavad umbes kaks korda sama palju aega, kui PARANEMINE. Nohu ja köha võivad püsida ka 2, 4 ja isegi 8 nädalat, ag atendents peaks olema siiski vähenemise suunas, vastasel korral tuleb arsti juurde tagasi minna.
Parimate tervitustega
Le Vallikivi