Rindkere valu 09.04.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas tegu lihasvalu ,lihaspõletikku või millegi muuga?
Kaebused algasid u. 2 nädalat tagasi peale külmetushaiguse põdemist. Külmetushaiguse ajal oli palavik nädal aega maksimaalselt 37,5. Ja oli ka köha ja nohu ja kurguvalu. Röntgen näitas paremas kopsus röga. Hetkel on kopsud puhtad (perearst kuulas üle) , kurguvalu natuke ainult õhtuti hommikuti. Köha vähe ja nohu ka vähem. Kurk veel punane ülevalt külgedelt(äkki mandlid)

2 nädalat tagasi hakkasid rindkere valud vasakul pool. Nädala möödudes läks nati paremaks, st. köhides ei andnud nii tunda.Hetkel päeval saab enamvähem olla, aga öösel ei lase rindkere valu, mis ka seljas samal joonel ja kiirgab ka südamepiirkonda eriti magada. See tähendab ärkan öösel tihti üles.

Küsimus oleks mul, et kas see normaalne, et külmetushaigusestja köhimisest tingitud lihasvalu kestab nii kaua või on tegu hoopis lihaspõletikku või millegi muuga ntx. kopsupõletik jne?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usaldava ja asjaliku kirja eest. Julgen oletada, et tugevast köhast on tekkinud roidevaheliste lihaste ja närvide valu. Üsna sage mure, kui on põetud tüsilikuma kuluga bronhiiti või ka kopsupõletikku. Kui veri ei näita põletikku, kopsud on kuulates puhtad, röntgenipilt ja EKG normis siis võib võtta kõike rahulikumalt. Valuravi, mis leevendab ka närvivalu, lisaks rögalahtisteid ja kõik peaks lahenema nädalaga. Valuravi skeemi nuputab Teie perearst.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi