Köha 26.06.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Eelmise nädala esmaspäeval jäin haigeks. Nohu,kurguvalu,keha valutas ja kahel õhtul oli palavik. Justkui hakkasin terveks saama,kuid taas hakkas kurk valutama ja tuli köha. Kinnine ja selline kurgus kraapiv. Kasutanud olen seni käsimüügis olevaid ravimeid nii alguses kurguvalu ja nohu vastu kui nüüd köhale. Käisin täna perearsti vastuvõtul kuulas ja ütles et kopsus kõik korras ja tarvitaksin edasi käsimüügi ravimeid.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Saan soovitada ikka koostööd oma perearstiga. Rääkige oma muredest, kindlasti perearst arutab koos Teiega lahendustest. Kasuks tuleb ka kolleegide hinnang. Infot annaks spirograafia ja kroonilise mandlipõletiku analüüs, ASO tiiter. Tasuks mõtelda ka reflukshaigusele, selleks on olemas vastav küsimustik, vajadusel teha ka ravikuur efekti hindamiseks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi