Õhupuudus 12.11.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Hei. Nädal tagasi haigestusin grippi, kurguvalu, köha, nohu. Praeguseks on taandunud kurguvalu, köha ja nohu alles. Kuid on tekkinud ka õhupuudus, ehk ma hingeldan peale igat liigutust, eriti trepist üles tulles. Kodus haiguslehel. Mainin et 2kuud tagasi oli mul jalatromboos, võtsin xarelto verevedeldajaid + käisin jalaveenide laserlõikusel, mõlemad jalad. Trombikoht annab veel tunda valudega, katsudes ja puhkehetkel olles. Hingamispuudus kõige hullem hommikuti ärgates, pearinglus. Vereproovid kõik korras, muid uuringuid ei ole tehtud. Kas on põhjust muretseda, w parane ise aja möödudes? Teen füüsilist tööd, koguaeg liikvel. Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Meid räsib koroona, kas on tehtud PCR koroonatest ? Õhupuudustunne võib olla üks koroonasümptomitest. Perearsti konsultatsioon, läbivaatus, mõtlemine, uuringud, rö thx, D dimeerid, PCR test, Covid 19. Siis raviplaan !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi