Köha peale covidi põdemist. 28.12.22 / Perearst

Külastaja küsib:

11 päeva tagasi haigestusin covidisse, õhtul tekkis nohu, kurguvalu, kehatemperatuur >39. Võtsin 1000 mg paratsetamooli ja palavik langes. Järgmisel päeval oli madal palavik ja kuiv köha kolmandast päevast lakkasid kõik sümptomid, peale köha. Edasi olen igal õhtul võtnud vees lahustuva ACC600. Siiani püsib köha ja vesine eritis ninast, mis tekkivad ja intensiivistuvad hommikul peale söömist või kohvi/tee joomist. Kas peaks kannatlikult köhima ja nina nuuskama teadmises, et see läheb kunagi ise üle ja need ongi tüüpilised covidi-järgsed nähud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kaaluksin ravi dexamethasoniga 6 mg 5 p- võtab vähemaks turset hingamisteedes, hingamine kergem, köha vähem.
Ravi määrab arst, kes saab Teid vahetult uurida. Igaks juhuks ka arsti otsusel vajadusel teised uuringud.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi