Keha läheb külmaks 20.12.12 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

töötan ettekandjana, tööruumis on soojus 24 kraadi, tunned, et on soe. Oled väikses liikumises, läheb keha külmaks, tunne on selline, et oleks väga madal kehatemperatuur. Ja nii on see kestnud juba üle kuu, samas on seda tulnud ka kodus ette, toas on sooja 19 ja kui olen liikumises, näiteks koristan, läheb keha külmaks, ja kui jään paigale, läheb normi tagasi vaikselt.
Tahaks teada millest see tuleneb? Kilpnäärme hormoonid on korras.
Jaanuaris tehakse mulle koloskoopiat, sesoses alakõhu valudega.
Tean niipalju, et üks maksanäitaja oli madal olnud, aga mis, seda ei tea. Normaalne pidi olema 8,5 aga mul 4,1. Jaanuari keskel saan alles perearstile.
Olen eelnevalt talle rääkinud, et keha läheb külmaks, kuid ta ei öelnud selle peale midagi.
Loodan, et te oskate ehk mulle nõu anda, milles võib asi olla! Kahjuks pole olnud mul võimalust sellel ajal kraadida, kuid kaldun arvama, et temperatuur võib langeda alla 30, sest kui teine paneb käe vastu, siis naljatab surnud oled või?
Loodan, et saite mu kirjast aru!
Kõike paremat Teile!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kehatemperatuuri muutused on seotud suuresti inimese närvikava seisundiga ja ümbritseva temperatuuriga. Vegetatiivse närvisüsteemi sümpaatiline ja parasümpaatilise osa tasakaal jt asjaolud. Kui kilpnäärme testid on normis, arstid ei leia uuringute ja analüüsidega mõnda tõbe, siis on kõik hästi. Lihtsalt on tegemist temperatuuriregulatsiooni ja temperatuuritaju hälbega. Kõige tähtsam on seda nii ka võtta ja kasutada parajat riietust ning füüsilist koormust, et enesetunne oleks hea.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi