Ülekaalulisus ja halvad analüüsid 21.10.09 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 58 aastane naine ja 162/95. Vererõhk on pidevalt kõrge 170/110,kuigi võtan vererõhu alandavaid tablette. Nüüd arst määras teised,täna oli 135/90-le. Kuid analüüsid olid kõik kehvad,veresuhkur 6,6; kolesterool 7,7; kusihape üle 400.On astma ja refluxhaigus. Tarvitan rohtusid. Tahan teada, millest on kusihape nii kõrge ja mis sellega võib kaasneda? Rohtu selleks ei antud,kirjutati kaalulangetamiseks LINDAXI 15mg. Kas ma üldse seda võin võtta?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teil on kahjuks rida kroonilisi haigusi, mis kõik nõuavad tervikliku lähenemist ja ravi. Küllaltki sageli vajab inimene selliste haigustega 3-5 erinevat rohtu ja dieedi pidamist. Teie arst saab kõike vahetult hinnata ja otsustada, ma ei saa ka hinnata ravimite sobivust. Usaldage oma arsti ja koostöös leiate parima lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi