mis haigus? 11.02.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!Olen viimased paar päeva murelik ,annaksite ehk tarka nõu.Olen 39 aastanel ,nädal tagasi tekkis mul tugev närvipõletik vasaku õlanuki taga kuni kaelani.See oli nii tugevalt,et ei saanud ennast pöörata ega liigutada.Juhuslikult oli vaja pojaga arstile minna,kuna tema oli ka just haigestunud(arst arvas ,et võib paragripp olla-palavik,nohu,köha).Samalt arstilt küsisin nõu,mida sellise närvipõletikuga võtta,soovitati paracetamoli.Seda ma siis ka võtsin 3 päeval 2-3 x päevas.5 päeva tagasi jäi mul kurk väga haigeks,lisaks närvipõletikule .Palavikku polnud,kuigi ise mõtlen nüüd,et ei saanudki vb palavik tõusta,kui paar -3 x päevas paracetamoli võtsin.Ikka selle õla pärast.Nüüd on närvipõletik paremaks läinud,tunda küll annab,aga mitte nii hullusti ,kui oli,kurk ka enam tunda ei anna juba 3 päeva,ainult meeletu väsimus on jäänud.Isegi läheb iga päevaga hullemaks.Iga päeva hommikul ootan ja loodan,et tänasest olen jälle inimene,aga kui peale hommikuteed tahaks üles jääda,siis ei suuda voodist eemale minna ja maandun jälle mitmeks tunniks voodisse.Pea on uimane ,paks ja halb,olen jõuetu ,tujutu,kuidagi väga ebameeldiv ja vilets .Nüüd ei saa enam aru,kas see tohutu jõuetus ja halb pea võib olla veel selllest tõvest või peaks põhjust mujalt otsima.Olen kimpus ärevushäirega,mis küll viimastel aastatel avaldub rohkem uimasuse ja tujutusena.Ad pole võtnud juba poolteist aasat,pea on selge olnud ja olen hakkama saanud,kuigi olemine ei ole päris ok.Suht vindumine on see olek.Täna mõtlen,et äkki närvidest ja sellest mittemidagi tegevusest olengi nüüd nii uimane ja selline haige.Või peaks veel ootama,on vb mõni sellist tüüpi viirus praegu liikvel?Imelik ju ,et palavikkugi pole.Eile õhtul küll 37,0 venitas välja,aga enne seda hakkas sellest uimasusest pea väga valutama ja võtsin just paracetamoli.Mõtlesingi,et äkki see paracetamoli võtmine pole prageu hea olnud,sest palavik ei saa tekkida,see ju mõnel puhul isegi hea.Ei tea enam midagi arvata ja kaua ma jaksan niimoodi vinduda ja oodata ,et suudaks välja minna ja inimeseks tagasi saada.Mis te sellest asjast arvate?Uus nädal algamas jälle,aga ei suuda töölemineku peale mõeldagi.Väga raske on olla.Suurimad tänud nõuannete eest!
Tiina.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere Tiina !
Oeh. Teie kirja lugemine on omaette ettevõtmine, kuid nüüd on see tehtud ja üritan midagi soovitada.
Arvan, et vaevuste põhjuseks on kõik asjad kokku. Viirusinfektsioon ja sellele järgnev kurnatus, selle sümptomid on võimendunud läbi ärevuse suurendusklaasi ja nii tunnetegi end kehvasti.
Soovigtan nõu pidada tohtritega kes tunnevad Teie tervisemuresid ja oskavad midagi konkreetset soovitada. Loodan, et ajafaktor on toonud selgust, kas paranemise või uute sümptomite lisandumisena.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi